Wiadomości

Irańczyk udawał Hiszpana, Straż Graniczna nie dała się nabrać

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na katowickim lotnisku funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemca podającego się za obywatela Hiszpanii. Mężczyzna posługiwał się przerobionym hiszpańskim paszportem.

21 października cudzoziemiec przyleciał z Aten do Polski. Podczas legitymowania okazał hiszpański paszport. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może być inną osobą, niż ta, za którą się podaje ponieważ nie znał języka hiszpańskiego. Analiza paszportu wykazała, że dokument jest przerobiony. W czasie przesłuchania podróżny podał swoje prawdziwe dane osobowe i oświadczył, że jest obywatelem Iranu. Celem jego podróży była Wielka Brytania. Za możliwość nielegalnego przedostania się na jej terytorium mężczyzna miał zapłacić 14 tysięcy euro.

Obywatel Iranu przyznał się, że używał fałszywego dokumentu. Jednocześnie złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Straż Graniczna wszczęła postępowanie administracyjne zobowiązujące cudzoziemca do powrotu. Skierowano także wniosek do sądu o umieszczenie mężczyzny w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców do czasu zakończenia prowadzonego postępowania.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!