Świat Wiadomości

Iran: Szpieg, który przekazywał informacje na temat gen. Sulejmaniego został skazany na smierć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal kresy.pl obywatel Iranu został skazany na karę śmierci za szpiegowanie generała Kasema Sulejmaniego – podał we wtorek irański wymiar sprawiedliwości. Podkreślono, że sprawa nie była związana z zabiciem gen. Sulejmaniego na początku 2020 roku.

Obywatel Iranu został skazany na karę śmierci za szpiegowanie generała Kasema Sulejmaniego – podała we wtorek agencja „Reuters” powołując się na komunikaty irańskiego wymiaru sprawiedliwości. Zaznaczono, że sprawa nie miała związku z zabiciem Sulejmaniego na początku bieżącego roku.

„Mahmud Musawi-Madżd, jeden ze szpiegów CIA i Mossadu, został skazany na śmierć” – oświadczył we wtorek podczas konferencji prasowej Golamhosejn Esmaili – rzecznik irańskiego wymiaru sprawiedliwości.  „Przekazywał informacje o miejscu pobytu generała” – dodał. Miał także przekazywać informacje na temat sił zbrojnych Iranu i Korpusu Strażników Rewolucji.

Esmaili podkreślił, że wyrok śmierci został podtrzymany przez Sąd Najwyższy Iranu i wkrótce zostanie wykonany.

W oświadczeniu irańskiego wymiaru sprawiedliwości podkreślono, że wyrok nie ma związku z zabiciem generała Kasema Sulejmaniego na początku bieżącego roku. Zaznaczono, że Musawi-Madżd został zatrzymany dużo wcześniej – w październiku 2018 roku.

Generał Sulejmani dowodził elitarną jednostką wojskową Al-Kuds, która należy do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Był uważany za drugą osobę w państwie. Jak pisano na portalu kresy.pl, został zabity 3 stycznia br. w wyniku ataku amerykańskich dronów w Bagdadzie.

USA oskarżały Sulejmaniego o zorganizowanie ataków na amerykańskie bazy w Iraku. Ataki były przeprowadzane przez proirańskie grupy.

Po śmierci Sulejmaniego Iran odpowiedział atakiem rakietowym na bazę Ain al-Asad w Iraku, w której stacjonowały siły amerykańskie.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!