Wiadomości

Irakijczyk skazany za zmuszanie do prostytucji nastoletnich Polek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

25-letni obywatel Iraku został skazany przez sąd w Sztokholmie na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia za zmuszanie do prostytucji nastoletnich Polek – pisze gazeta „Dagens Nyheter”.

Mężczyzna nazwany w artykule Khalid poznawał polskie nastolatki przez internet, następnie proponował im przyjazd do Szwecji i połowę pieniędzy ze sprzedaży usług seksualnych. Na miejscu zmuszał je do częstych spotkań z mężczyznami oraz żądał od nich spłacenia długu za wynajem mieszkania.

Sprawa wyszła na jaw, gdy 17-letnia Polka o imieniu Maria z północnej Polski uciekła przed goniącym ją klientem do kawiarni w centrum Sztokholmu, a świadkowie zaalarmowali policję. „Dagens Nyheter” opisuje historię Marii. Mająca wówczas 16 lat dziewczyna borykała się z kłopotami w domu oraz szkole.

W wyniku śledztwa szwedzka policja ustaliła, że mieszkający w Szwecji Irakijczyk zmuszał do prostytucji nastolatki za pomocą alkoholu i narkotyków. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu znaleziono przedmioty mogące służyć seksualnej przemocy. Przypadek Marii prokuratura zakwalifikowała jako handel ludźmi, a dwóch innych Polek jako stręczycielstwo. Khalid został także skazany za posiadanie narkotyków.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!