Wiadomości

Iracki sąd wydał nakaz aresztowania Donalda Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Iracki sąd wydał nakaz aresztowania prezydenta USA. Chodzi o sprawę irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, który zginął w wyniku amerykańskiego nalotu w zeszłym roku.

Na początku 2020 roku siły USA zabiły na lotnisku w Bagdadzie irańskiego generała dywizji Kasema Sulejmaniego, dowódcę elitarnej jednostki Al Kuds. Pentagon potwierdził, że akcję przeprowadzono na polecenie prezydenta Donalda Trumpa. W ataku zginęło łącznie osiem osób, a dziewięć zostało rannych. Oprócz Sulejmaniego Amerykanie zabili jednego z dowódców irackiej milicji, Abu Mahdi al-Muhandisa.

Nakaz aresztowania Donalda Trumpa dotyczy zarzutów popełnienia morderstwa z premedytacją. Jakkolwiek aresztowanie prezydenta USA jest bardzo mało prawdopodobne, to teoretycznie za zbrodnię jaką mu się zarzuca w Iraku grozi kara śmierci.

Nakaz aresztowania wydał sędzia w sądzie śledczym w Bagdadzie. Urzędnik badał wcześniej atak amerykańskich dronów. Sędzia ostatnio odebrał zeznania powodów z rodziny Abu Mahdi al-Muhandisa. To właśnie po zapoznaniu się z nimi zdecydowano o wydaniu nakazu aresztowania.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!