Wiadomości

IPN zaprezentował kolejne plany związane z obchodami 100-lecia niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Instytut Pamięci Narodowej w Centrum Edukacji IPN „Przystanek Historia” w Warszawie przedstawi dziś kolejne inicjatywy związane z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zaprezentowany zostanie spot oraz nowa strona internetowa „Moja Niepodległa”. Przedstawiciele Instytutu opowiedzą też o akcji „Biało-czerwony szlak, Moja Niepodległa”.

W blisko 120 miastach będzie można zobaczyć ekspozycję „Ojcowie Niepodległości”. Dziś wystawa startuje m.in. w Węgrowie, gdzie zainauguruje ją dr Jarosław Szarek, prezes IPN.

Adam Przegaliński, rzecznik Instytutu podkreślił, że wystawa polskojęzyczna i angielskojęzyczna przedstawia liderów walki o Wolną Polskę w 1918 r.

– Możemy się zapoznać z podstawowymi informacjami o: Józefie Piłsudzkim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wincentym Witosiem, Wojciechu Korfantym i Ignacym Daszyńskim. Teraz będzie można dzięki tej nowej stronie internetowej śledzić wszystkie wydarzenia, które już były i które będą. Nie tylko wystawę „Ojcowie niepodległości” ale także np. na mapie Polski, gdzie odbędzie się następny wykład „Akademia niepodległości” – powiedział Adam Przegaliński.

IPN zainaugurował obchody stulecia odzyskania niepodległości w grudniu ubiegłego roku w Stróży w woj. małopolskim. W uroczystościach wziął udział m.in. prezydent Andrzej Duda.

/Radio Maryja, Twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!