Europa Wiadomości

Interpol ostrzega przed nasileniem ataków islamskich terrorystów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal zmiany naziemi.pl wygląda na to, że Europa już zawsze będzie zagrożona przez islamskich terrorystów. Szef Interpolu Jürgen Stock ostrzega, że wkrótce będziemy musieli stawić czoła drugiej fali ekstremistów, powiązanych z tzw. Państwem Islamskim i innymi organizacjami.

Jürgen Stock wskazuje, że do Europy wciąż przedostają się islamiści, którzy uczestniczyli w wojnach na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Co więcej, wielu niebezpiecznych terrorystów przebywa aktualnie w więzieniach, lecz w kolejnych latach, skazańcy wyjdą na wolność i znów będą stanowić poważne zagrożenie. Dotyczy do przede wszystkim osobników, którzy nie brali bezpośredniego udziału w zamachach, ale na różne sposoby wspierali je.

Szef Interpolu wskazuje również, że w europejskich więzieniach, islamiści radykalizują współwięźniów. Po wyjściu na wolność mogą zacząć organizować ataki terrorystyczne lub wspierać działalność dżihadystów.

Jürgen Stock powiedział, że w bazie danych Interpolu znajduje się około 45 tysięcy terrorystów, lecz agencje bezpieczeństwa mają problemy ze zlokalizowaniem ich. Mowa o bojownikach z wielu państw świata, którzy uczestniczyli w wojnach i powrócili do swoich krajów, ale wciąż utrzymują ze sobą kontakty, tworząc międzynarodową siatkę terrorystyczną.

Zagrożenie islamskim terroryzmem dotyczy w szczególności państw Zachodu, które rozwijają technologie biometryczne, systemy wykrywania i rozpoznawania twarzy oraz inne metody, pozwalające na łatwe zidentyfikowanie potencjalnych terrorystów i przestępców. Jednak techniki te pozwolą również zwiększyć kontrolę nad „zwykłymi” mieszkańcami.

Czy uważacie, że te zagrożenia są realne?

Źródło: zmianynaziemi.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!