Polska Wiadomości

Incydent w Ośrodku dla Uchodźców w Lininie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wsi Coniew położonej w województwie mazowieckim w gminie Góra Kalwaria doszło przed dwoma tygodniami doszło do incydentu z udziałem uchodźców. Cudzoziemcy (najprawdopodobniej pochodzenia czeczeńskiego) zaatakowali ochroniarza szkoły.

“Na teren szkoły wkroczyła mama jednego z uczniów mieszkającego w Ośrodku dla Uchodźców w Lininie w asyście dwóch młodych mężczyzn. Mężczyźni ci rzucili się z pięściami na ochroniarza, w efekcie zadali cios nauczycielowi, który próbował uspokoić sytuację. Po całym zdarzeniu drzwi szkoły zamknięto, dzieci siedziały pozamykane w klasach przez dwie godziny, a napastnicy walili w drzwi i okna w klasach chcąc wtargnąć do środka” – powiedziała jedna z mieszkanek wsi na łamach portalu gorakalwaria.net

Policja przyznaje, iż doszło do interwencji ale wersja funkcjonariuszy jest inna:

– Ze wstępnych informacji wynika, że wcześniej w autobusie doszło do nieporozumienia pomiędzy uczniami z Polski i z ośrodka w Lininie. Następnie do szkoły przybyły trzy dorosłe osoby mieszkające w ośrodku w Lininie i doszło do ostrej wymiany zdań, ale nikt nie doznał urazów.

Źródło: gorakalwaria.net/dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!