Wiadomości

Impreza zorganizowana w meczecie została przerwana “interwencją obywatelską”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi kanał Haber7, w meczecie Proroka Mojżesza w Jerychu na Zachodnim Brzegu urządzono dyskotekę. Grupa obywateli izraelskich, palestyńskich Arabów, zorganizowała tam imprezę sylwestrową, którą przerwała „interwencja obywatelska”.

Jak donosi korespondent Haber7, Taha Dağlı, w trakcie urządzonej w meczecie imprezie używano były napoje alkoholowe i narkotyki. Dodaje on, że wydarzenie to wywołało ogromne oburzenie, a „władze izraelskie celowo nie interweniowały”.

Taha Dağlı zwraca uwagę, że meczet Proroka Mojżesza w Jerychu jest zlokalizowany w tzw. strefie C, więc izraelscy żołnierze mają prawo sprawować nad nim kontrolę. Jednak żołnierze izraelscy nie interweniowali, gdy grupa młodych ludzi weszła i ustawiła sprzęt muzyczny na dziedzińcu, gdy zwozili oni alkohol i narkotyki oraz gdy zorganizowali w środku imprezę taneczną.

Kiedy Palestyńczycy usłyszeli o incydencie, zareagowali bardzo gwałtownie. Wyprowadził tańczących młodych ludzi z meczetu. Znajdujący się tam sprzęt, a także scena, krzesła i stoły zostały rozbite i wyrzucone poza kompleks. Potem zebrano wszystko, co zostało po imprezie i podpalili.

/haber7.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!