Wiadomości

Imigrant zgwałcił 14-latkę. Deportacja byłaby „zbyt surową karą”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

21-letni Dlovan Jamal zgwałcił 14-letnią dziewczynę na dworcu centralnym w Lund w zeszłym roku. Teraz został skazany na dwa lata więzienia. Sąd rejonowy odrzucił zarazem wniosek o wydalenie go, uznając, że przestępstwo nie jest wystarczająco poważne.

24 października ubiegłego roku o godzinie 22.00 14-latka czekała na dworcu centralnym w Lund, aż jej ojciec przyjedzie samochodem i ją odbierze.

Gdy dziewczyna czekała na schodach przed dworcem, pojawił się nieznajomy – 21-letni Dlovan Jamal. Usiadł obok dziewczyny i zaczął nawiązywać rozmowę. Dziewczyna mówiła podczas przesłuchania, że Jamal najpierw zaczął pytać o jej imię i wiek, a następnie zszedł na temat seksu.

„[Jamal] zaczął wtedy zadawać dziwne pytania z podtekstem seksualnym” – powiedziała dziewczyna na procesie.

Dziewczyna uznała ​​pytania za nieprzyjemne i zeszła po schodach, oświadczając, że ojciec już nadjeżdża. Jamal nie poddał się, ale poszedł za nią i zasugerował, żeby poszli do toalety na stacji, by tam uprawiać seks. Dziewczyna powiedziała, że ​​odmówiła i poszła w stronę pobliskich ławek.

Dlovan Jamal – który podążył za nią – kazał jej usiąść i zaczął całować ją w twarz i dotykać jej piersi. Następnie przycisnął obie ręce do jej brzucha. Dziewczyna zaczęła krzyczeć. Wyciągnęła telefon komórkowy i wysłała SMS-a do ojca, prosząc go, aby się pospieszył, dodając, że ​​potrzebuje pomocy. Wtedy ​​Dlovan Jamal ją złapał i zgwałcił.

Dlovan Jamal zabrał telefon dziewczyny, po czym się oddalił. Niedługo potem przyjechali rodzice dziewczyny i skontaktowali się z policją.

Dlovan Jamal został skazany przez Sąd Okręgowy w Lund na dwa lata więzienia za zgwałcenie dziecka. Musi również zapłacić odszkodowanie w wysokości 115.000 Skoron.

Dowody przeciwko Jamalowi były bezsporne. Przeciwko niemu świadczyły między innymi ślady jego DNA, które znaleziono na twarzy dziewczyny.

Jamal został również skazany za trzy inne przestępstwa popełnione przy innej okazji: przemoc domową, molestowanie seksualne i opór z użyciem siły.

Prokurator Okręgowy Anders Stridh zażądał podczas rozprawy głównej, aby Dlovan Jamal – obywatel Iraku – został deportowany. Sąd Rejonowy odrzucił ten wniosek, uznając, że zgodnie z ustawą o cudzoziemcach nie było to „szczególnie poważne przestępstwo”.

Źródło:
https://bulletin.nu/valdtog-14-arig-flicka-inte-tillrackligt-grovt-brott-for-utvisning

Dlovan våldtog 14-årig flicka vid tågstation: ”Vill ha sex”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!