Wiadomości

Imigrant z Rwandy zatrzymany w związku z podpaleniem katedry w Nantes

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuska policja zatrzymała 39-mężczyznę w związku z podpaleniem katedry w Nantes – informuje telewizja BFMTV. Według informacji stacji, człowiek ten jest imigrantem. Inne francuskie media informują, że pochodzi z Rwandy.

„39-letni mężczyzna był wolontariuszem, który dzień przed pożarem był odpowiedzialny za zamknięcie katedry. Prokurator twierdzi jednak, że na tym etapie śledztwa jakikolwiek wniosek byłby przedwczesny” – informuje BFMTV. Według doniesień stacji, to imigrant, który próbował uregulować swój status we Francji. Śledczy zabrali go do aresztu, aby zweryfikować „sprzeczności w jego zeznaniach”.

Pożar Katedry św. Piotra i Pawła w Nantes prawdopodobnie został wywołany celowo. Prokurator Pierre Sennes poinformował, że ogień wybuchł jednocześnie w trzech miejscach. Pożar został ugaszony, jednak całkowicie zniszczył wielkie organy i osłabił część budynku.

To druga po Notre Dame w Paryżu gotycka katedra, która w ostatnim czasie uległa pożarowi. Odbudowa obydwu świątyń z pewnością potrwa wiele lat.

/Centrum Medialne/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!