Wiadomości

Imigrant z Pakistanu został aresztowany w Grecji pod zarzutem wywołania pożaru

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pakistański imigrant został aresztowany za próbę wzniecenia w środę pożaru w pobliżu obozu wojskowego w Peramie. Aresztowanie Pakistańczyka potwierdziła lokalna policja.

Perama to obszar o dużej koncentracji uchodźców. Imigrant został aresztowany i przesłuchany i oskarżony o podpalenie. Lokalna policja potwierdziła reporterowi Voice of Europe, że aresztowano pakistańskiego imigranta na tym terenie.

Panujące w Grecji tego lata upały i silne wiatry sprzyjają rozprzestrzenianiu się pożarów, przy czym zdaniem władz większość z nich to efekt podpaleń. Już doprowadziły one do ogromnych zniszczeń.

A tymczasem w obozie w Peramie przechowywany jest sprzęt wojskowy. Minister obrony ludności Nikos Toskas powiedział podczas konferencji prasowej, że pożar, który tam wybuchł mógł być dziełem podpalacza.

„Mamy poważne wskazówki i znaczące sygnały sugerujące, że doszło do działań przestępczych, że było to podpaleni” – powiedział.

Nie po raz pierwszy migranci wzniecili w Grecji pożary, a kilka przypadków podpaleń miało miejsce w obozie dla uchodźców Morii w Lesbos.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!