Wiadomości

Imigrant z Gambii porozbijał w Niemczech przeszło 20 samochodów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja w Lauffen w Niemczech poinformowała, że pochodząca z Gambii „osoba ubiegająca się o azyl” rozbiła ponad dwadzieścia samochodów zaparkowanych na dworcu kolejowym, powodując szkody o wartości ponad 50.000 euro.

Według innych migrantów, którzy mieszkają w tym samym obiekcie, co podejrzany, Gambijczyk przy użyciu żelaznego pręta rozbił dziesiątki pojazdów. Co więcej, dzień wcześniej o swoich planach… poinformował policję.

Według niemieckiej gazety internetowej Stimme: „Młody mężczyzna najwyraźniej podjął w niedzielę bunt się w schronisku dla uchodźców. Podobno poporzecinał kable, zniszczył telefony i rowery, a za pomocą śrubokręta wybił dziury w oponach rowerowych.”

„Uchodźcy na terenie ośrodka powiedzieli w poniedziałek wieczorem, że 21-latek zawiadomił w niedzielę policję, że będzie kontynuował rozróbę, a następnego dnia – tj. w poniedziałek – zniszczy samochody. Policja odjechała, gdy sytuacja się uspokoiła, pouczając innych uchodźców, że powinni się z nimi skontaktować, jeśli znów pojawią się problemy.

Pracownicy schroniska oraz urzędnicy miejscy spotkali się w schronisku, aby porozmawiać o niewłaściwym zachowaniu migranta poprzedniego dnia, który nadal był agresywny, także podczas wizyty urzędników. Pomimo to, imigrantowi z Gambii nie zabroniono wychodzenia, z czego ten skwapliwie skorzystał i w akcie bezsensownej wściekłości porozbijał samochody.

Rzecznik policji odmówił odpowiedzi na pytanie, czy wiedział o szaleństwie afrykańskiego imigranta, zanim do niego doszło. Potwierdził jednak, że policjanci byli zmuszeni podjąć interwencję w niedzielę, kiedy to groził zamordowaniem jednego ze swoich współlokatorów.

Po rozbiciu przeszło dwudziestu zaparkowanych samochodów został on zatrzymany przez policję i przyjęty do kliniki psychiatrycznej. Trudno natomiast opisać wściekłość tych, którzy mają rozbite pojazdy, że nie zrobiono więcej, aby powstrzymać imigranta z Afryki przed niszczeniem ich mienia.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!