Europa Polska Wiadomości

Imigranci odpowiedzialni za atak na polską parę w Rimini otrzymają niższe wyroki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Lokalna prasa poinformowała, że trzej młodociani sprawcy gwałtu i napaści na parę polskich turystów w Rimini staną 8 lutego przed trybunałem dla nieletnich w Bolonii. Jak się okazuje otrzymają obniżone kary ze względu na wiek oraz tryb, w jakim będą sądzeni.

We włoskim Rimini czterech imigrantów, pod wodzą 20-letniego Kongijczyka, zaatakowało polskie małżeństwo, które przebywało na wakacjach. Polka została grupowo zgwałcona, a jej mąż pobity. Napastnicy pobili i zgwałcili później Peruwiańczyka.

Dwaj bracia Marokańczycy w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk, wszyscy mieszkający w rejonie miasta Pesaro, zostaną osądzeni w trybie natychmiastowym i skróconym, który przewiduje redukcję kary. O skrócony tryb – jak podał dziennik “Corriere di Romagna” – wnieśli ich trzej adwokaci.

Wybrany rodzaj sądzenia oraz wiek sprawców poniżej 18 lat spowoduje dwukrotne obniżenie kary o jedną trzecią – informuje gazeta. W dodatku dwóm synom imigrantów z Maroka może zostać wymierzona niższa kara także dlatego, że sami zgłosili się na policję i dzięki swym zeznaniom pomogli schwytać dwóch pozostałych sprawców.

Przestępcy usłyszeli łącznie aż osiem zarzutów dotyczących gwałtu i napaści na młodych Polaków. Proces przed trybunałem dla nieletnich będzie się odbywała za zamkniętymi drzwiami.

 Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!