Wiadomości

IBRiS dla „Rzeczpospolitej”: Konfederacja trzecią siłą polityczną w najnowszym sondażu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czy PiS i PO mają powody do niepokoju?

W badaniu przeprowadzonym przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” Konfederacja po raz kolejny stała się trzecią siłą polityczną w kraju. – Ta patia ma młodych wyborców, którzy są zmienni. Wzrost jej notowań wynika z jej odmiennego stanowiska w kwestii stosunków polsko-ukraińskich – ocenił prof. Rafał Chwedoruk.

Jednocześnie z badania wynika, że w porównaniu z poprzednim miesiącem nieznacznie spadło poparcia dla PiS i KO, zyskała jedynie Lewica. Na taki sam wynik może liczyć Polska 2050 oraz PSL.

Z sondażu wynika, że liderem pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chciałoby głosować 33 proc. ankietowanych. Na kolejnej pozycji uplasowała się Koalicja Obywatelska. Oddanie głosu na formację Donalda Tuska zadeklarowało 24,8 proc. badanych. Podium zamyka Konfederacja z wynikiem 10,4 proc. O 1 pkt proc. mniej – 9,4 proc. – zdobyłaby Lewica, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę.

Na poparcie w wysokości 8 proc. mogłaby liczyć Polska 2050 Szymona Hołowni. Poselskie mandaty trafiłyby również do polityków PSL. Ta partia mogłaby liczyć na 6,4 proc. poparcia. 8 proc. respondentów nie podjęło jeszcze decyzji, na które ugrupowanie chcieliby zagłosować.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!