Wiadomości

IBRiS dla „Faktu”: Widzowie TVN boją się wygranej PiS, widzowie TVP drżą przed powrotem PO do władzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z badania IBRiS przeprowadzonego dla „Faktu” wynika, że 43,8 proc. Polaków „nie wybaczyło” PO jej rządów i boi się jej powrotu do władzy. Tych, którzy obawiają się, że PiS wygra wybory i będzie rządzić drugą kadencję, jest 42,4 proc. – podaje „Fakt”.

Respondenci zostali zapytani, jakie uczucia wzbudza w nich prognoza kolejnej kadencji Prawa i Sprawiedliwości. W grupie osób prowadzących działalność gospodarczą badani, którzy „boją się drugiej kadencji PiS”, stanowią 72 proc. W grupie emerytów – 37 proc., gospodyń domowych 32 proc. i rolników – 4 proc.

Na pytanie, jakie uczucia budzi sytuacja, w której „Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić następną kadencję”, 31,6 proc. respondentów odpowiedziało, że odczuwa „zdecydowanie lęk” i 10,8 „raczej lęk”. 23,2 proc. odczuwa „raczej spokój” i 19,1 proc. „zdecydowanie spokój”.

Na analogiczne pytanie – dotyczące powrotu do władzy Platformy Obywatelskiej – 24,1 proc. pytanych odpowiedziało, że odczuwa „raczej lęk” i 19,7 proc. „zdecydowanie lęk”. 19,5 proc. odczuwa „raczej spokój”, 11,6 proc. „zdecydowanie spokój”. Prawie 23 proc. odczuwa obojętność.

Z badania wynika, że 100 proc. pytanych rolników boi się powrotu PO do władzy. Nieufność wyraziło także 46 proc. emerytów, 40 proc. gospodyń domowych i 18 proc. osób prowadzących działalność gospodarczą.

„Zarówno w przypadku lęku przed PiS, jak i przed PO dużą rolę odgrywają media. Ci, którzy boją się PiS, oglądają głównie TVN. Ci, którzy lękają się PO, są widzami telewizji publicznej” – pisze „Fakt”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!