Wiadomości

Huta Stalowa Wola pokaże Borsuka i Kraba na targach w Kielcach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bojowy pływający wóz piechoty Borsuk ze zdalnie sterowanym systemem wieżowym 30 mm oraz samobieżną haubicę Krab pokaże, na rozpoczynających się we wtorek w Kielcach targach przemysłu obronnego, Huta Stalowa Wola.

Jak poinformowała rzeczniczka HSW Jowita Jajdelska, spółka zaprezentuje najnowocześniejszą broń artyleryjską i pancerną, którą wytwarza.

„Wóz Borsuk, który pokażemy, będzie wyposażony w gąsienice elastomerowe, które stanowią alternatywę do prezentowanych w ubiegłym roku w Kielcach gąsienic stalowych” – dodała rzeczniczka HSW.

Projekt pod kryptonimem „Borsuk” jest współfinansowany ze środków pozyskanych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, z którym HSW zawarła umowę jako lider konsorcjum. Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach spółka zaprezentuje również haubicę Krab kaliber 155 mm.

Jak podkreśliła, haubice te uznawane są za najnowocześniejszy i najlepszy sprzęt artyleryjski.

„Stanowią podstawowy element wyposażenia modułu Regina, które zgodnie z umową zawartą w grudniu 2016 r. pomiędzy Hutą a Inspektoratem Uzbrojenia MON, dostarczamy do polskiego wojska” – zaznaczyła Jowita Jajdelska.

Umowa na dostawę Krabów jest największym w historii zamówieniem skierowanym do polskiej zbrojeniówki, jej wartość to ponad 4,5 mld złotych.

Zdaniem prezesa HSW Bernarda Cichockiego, udział w targach to dla firmy przede wszystkim możliwość zaprezentowania na dużą skalę produktów Huty.

„Tu możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami i innowacyjnymi rozwiązaniami, które potrafią spełnić wysokie oczekiwania klientów i mają realny wpływ na modernizację polskiego wojska” – wskazał prezes.

HSW SA jest jednym z największych w kraju producentów sprzętu wojskowego, produkuje m.in. samobieżne haubice, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet. Należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

/Radio Maryja?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!