Wiadomości

Horała: PiS jest otwarty na współpracę z Markiem Jakubiakiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Droga do współpracy PiS z Markiem Jakubiakiem jest otwarta – powiedział w poniedziałek w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Horała (PiS), pytany, czy jego ugrupowanie przyjmie posła, który właśnie wystąpił z klubu Kukiz’15.

Odpowiadając na to pytanie, Marcin Horała zwracał uwagę, że „Marek Jakubiak wyrażał chęć tworzenia nowej formacji” i zastrzegł, że „polityka to nie jest piłka nożna, gdzie w okienku transferowym trzeba kupić jak najwięcej zawodników”.

– Z drugiej strony Prawo i Sprawiedliwość jest formacją otwartą, chętną do współpracy, więc jeśli ktoś akceptuje nasze wartości, nie ma w swoim życiorysie jakichś czarnych plam, a w tym przypadku nic mi na ten temat nie wiadomo, to droga do współpracy jest otwarta – powiedział Horała, który jest szefem sejmowej komisji śledczej ds. VAT. Jej wiceprzewodniczącym jest Marek Jakubiak.

W piątek wieczorem Jakubiak poinformował oficjalnie na swoim profilu na Facebooku, że odchodzi z klubu sejmowego Kukiz’15.

Poseł pytany w Polsat News, czy zamierza założyć partię, odpowiedział: „pewnie nie”. – Tych partii jest mnóstwo całe. Co po następnej partii? – podkreślił.

Jak dodał, chce zorganizować coś na wzór „federacji”. – Nie mam interesów w rozdrabianiu centrum polityki polskiej, ja bym wolał połączyć kilka partii, niż robić nową partię – zapowiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!