Wiadomości

Homoseksualista popierający totalną rewolucję w Kościele został nowym przełożonym niemieckich franciszkanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemieccy franciszkanie z prowincji św. Elżbiety wybrali nowego prowincjała. Został nim o. Markus Fuhrmann, który jest zadeklarowanym homoseksualistą.

O. Fuhrmann kilka tygodni temu oficjalnie poinformował, że jest homoseksualistą. W wywiadzie dla portalu MK-online stwierdził, iż zrobił to, ponieważ chciał pokazać, że będąc gejem może on być również częścią Kościoła. – To ważne, bo w naszym Kościele jest dużo hipokryzji – tłumaczył. Dodał też, że na jego coming out dobrze zareagowali jego współbracia i od tego czasu otrzymał od nich dużo słów wsparcia.

W dalszej części wypowiedzi o. Fuhrmann powiedział, że „jest zwolennikiem otwarcia się Kościoła na świat”. – Jestem przeciwnikiem celibatu w kapłańskim życiu i popieram święcenia kobiet na księży – stwierdził zakonnik. Jego zdaniem w Kościele nadchodzi wielka zmiana i on razem z resztą zakony chce ją kształtować, wdrażać i przyspieszyć.

Przypominamy, że w 2005 roku Kościół potwierdził, że nie powinno dopuszczać się do kapłaństwa osób homoseksualnych. „Kościół, głęboko szanując osoby, których dotyczy ten problem, nie może dopuszczać do seminarium ani do święceń osób, które praktykują homoseksualizm, wykazują głęboko zakorzenione tendencje homoseksualne lub wspierają tak zwaną kulturę gejowską”, czytamy w watykańskiej instrukcji.

Źródło: DoRzeczy.pl, pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!