Wiadomości

Hołownia pokłócił się z PSL? “Rozmowy zostały przerwane”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Negocjacje w sprawie wspólnego startu miały się zakończyć pod koniec marca.

Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe przerwały rozmowy na temat wspólnego startu w najbliższych wyborach parlamentarnych. Powodem miała być kwestia podziału pierwszych miejsc na liście.

— Partia Szymona Hołowni domaga się wszystkich “jedynek” – napisała Wirtualna Polska. Na temat wspólnego startu i współpracy obu ugrupowań mówiło się już od dłuższego czasu. Liderzy obu formacji zaprezentowali niedawno wspólną listę spraw, którymi chcą się zająć w nowej kadencji Sejmu. Rozmowy PSL z PL2050 na temat wspólnego startu miały się zakończyć pod koniec marca. Jednak jak podaje “Gazeta Wyborcza” – między formacjami nie ma zgodności i trwają spory.

Z relacji mediów wynika, że partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN chciałaby otrzymać wszystkie “jedynki” na liście. Żądanie ma być uzasadnione lepszą pozycją w sondażach PL2050. Z kolei PSL chciałoby równego podziału pierwszych miejsc. Na dodatek brak porozumienia ma wynikać również z walki o okręgi, ponieważ w niektórych z nich koalicja Polski 2050 i PSL nie ma szansna wywalczenie mandatu.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!