Europa Wiadomości

Holendrzy uważają, że troska o budżet nie powinna odgrywać roli jeśli chodzi o reakcję Holandii na inwazję Rosji na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rp.pl Partia Wolność i Demokracja Marka Rutte, która stoi na czele koalicji rządzącej Holandią, oświadczyła, że troska o budżet nie powinna odgrywać roli jeśli chodzi o reakcję Holandii na inwazję Rosji na Ukrainy i próby powstrzymania ataku na Ukrainę.

Ruben Brekelmans, parlamentarzysta partii rządzącej oskarżył prezydenta Rosji, Władimira Putina o “nadmierną, przestępczą i niepotrzebną przemoc”.

Brekelmans dodał, że holenderski rząd przyjmie ukraińskich uchodźców, wyśle broń do walki z Rosjanami i “musi zrobić wszystko co jest potrzebne”.

– Budżet nie może być kwestią – dodał.

Wcześniej sam Rutte mówił w parlamencie, że Holandia, wraz z sojusznikami, “jest gotowa zrobić wszystko, co jest potrzebne”.

Holandia zdecydowała się już na przekazanie Ukrainy broni przeciwpancernej oraz innych rodzajów uzbrojenia, które mają wesprzeć ukraiński opór.

Rutte wezwał do międzynarodowej jedności, by skończyć rosyjską agresję na Ukrainę. Premier Holandii dodał, że “wolne i demokratyczne państwa świata muszą być zjednoczone w swoim sprzeciwie wobec inwazji i wsparciu dla Ukraińców”.

– Musimy powstrzymać agresję Rosji, agresję Putina, wspólnie z naszymi partnerami i sojusznikami – stwierdził.

Co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!