Europa Wiadomości

Holenderskie linie lotnicze chciały zamanifestować swą solidarność z homoseksualistami. Efekt okazał się przeciwny od zamierzonego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Holenderskie linie lotnicze KLM opublikowaly na swim koncie Twitter wiadomoścć o treści: “Nie jest ważne z kim klikasz. Miłego Pride Amsterdam”, . Jej przedstawiciele chcieli w ten sposób wyrazić swoje poparcie dla parady środowisk homoseksualnych w Amsterdamie i wszystkich jej uczestników.

Wiadomość KLM została opatrzona ilustracją przedstawiającą tęczowe pasy bezpieczeństwa. Ułożono je na trzy sposoby. W dwóch przypadkach nie istnieje możliwość zapięcia klamry, ponieważ naprzeciwko siebie znajdują się te same elementy. Tylko w trzeciej wersji pasy mogą się połączyć.

Zdjęcie to miało pokazać, że istnieją “różne sposoby wyrażania swojej seksualności” oraz to, że stosunek liczby homoseksualistów do heteroseksualistów wynosi 2:1. Internauci podkreślili jednak, że  „tylko jedno ułożenie pasów bezpieczeństwa jest prawidłowe, zgodne ze swoim przeznaczeniem i może uchronić pasażera przed niebezpieczeństwem”. Chodzi o pasy „reprezentujące” miłość heteroseksualną. W dwóch pozostałych przypadkach nie istnieje bowiem możliwość zapięcia pasa, a co za tym idzie narażenie się na zagrożenie zdrowia i życia.

„Wspaniała ilustracja homogenderowej pułapki. Tylko jeden zestaw ratuje życie, reszta to śmiertelna pułapka”, zatwittował ks. Maciej Słyż.

„- Hello, Stewardess? My seatbelt doesn’t work. (Stewardesso, mój pas bezpieczeństwa nie działa)

– It doesn’t matter who you click with! (Nie ma znaczenia z kim klikasz!)

– But…I could die in an accident. (Ale… Ja mogłem zginąć w wypadku)

– Homophobe! (Homofob)”, napisał z kolei John Groves

Holenderskie linie lotnicze KLM nie zareagowały dotychczas na swoją „wpadkę” i paradoksalny charakter swojego wpisu. Może po prostu idą w zaparte?

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!