Wiadomości

Holenderska partia muzułmańska Denk chce większej kontroli nad mediami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Uważamy, że powinniśmy mieć większą kontrolę nad mediami – powiedział Selcuk Öztürk, poseł do holenderskiego parlamentu, dodając, że kiedy przygląda się dziennikarzom, widzi w nich „czwartą władzę, która może podążać własną drogą”. Opowiada się więc za „większym sprzeciwem wobec władzy medialnej”.

Öztürk wygłosił swoje oświadczenia podczas wielkiej debaty na temat mediów z udziałem ministra Sloba. Jego słowa wywołały gwałtowne reakcje innych posłów.

– Kto kontroluje media? – odpowiedział mu pytaniem, zdumiony słowami Öztürka członek VVD Dilan Yesilgöz – Nikt w ogóle. Właśnie o to chodzi w wolnych mediach.

Przedstawiciel D66 Faster również nie krył oburzenia. Według niego istnieje wystarczająco dużo możliwości, by dochodzić swoich praw w sporze z dziennkkarzami.

– Sam również poszedłeś do sądu tego lata- przypomniał, odnosząc się do procesu, w którym Denk przegrał z redakcją BnnVara.

Öztürk jednak upierał się przy swoim zdaniu, wskazując, że ​​dziennikarze nie są w stanie znieść krytyki i chcą narzucać swoje poglądy. W każdym razie opowiada się za ustanowieniem dziennikarskiej przysięgą, która powinna zostać wprowadzona, chce też ustanowienia instytucji rzecznika, który zajmowałby się wszystkimi mediami.

/telegraaf.nl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!