Europa Wiadomości

Holenderska Antifa zaatakowała siedzibę Civitas Christiana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl lewicowi aktywiści zaatakowali siedzibę Civitas Christiana, holenderskiej organizacji związanej ze Stowarzyszeniem Obrońców Tradycji Rodziny i Własności (TFP). Policja odmówiła interwencji.

Aktywiści Antify dwukrotnie zaatakowali siedzibę Civitas Christiana, znajdującą się w Heilig Landstichting w okolicach Nijmegen. Komentarza do tych wydarzeń udzielił redakcji PCh24.pl Hugo Bos, przewodniczący Civitas Christiana.

– Co najistotniejsze to fakt, że odbyły się dwa różne ataki. Jeden miał miejsce w piątkową noc, kiedy to zatrzaśnięto naszą bramę wjazdową za pomocą łańcucha. Jednocześnie na bramie umieścili baner z napisem „nie ma miejsca na twojego Boga w moim brzuchu”. Drugi atak nastąpił w niedzielę ok. czwartej po południu, w którym wzięły udział 23 osoby, głównie działacze Antify. Krzyczeli, że spalą do ruiny „Civitas Cristiana”, powstrzymają patriarchat, seksizm i rasizm.

Na pytanie o zgłoszenie policji tego wydarzenia, nasz rozmówca odpowiedział:

– Tak, ale powiedzieli że nie przyjadą. Musieliśmy ich bardzo naciskać. Odpowiadali, że to tylko demonstracja, nic poważnego. Co prawda protestujący nie użyli wobec żadnego z nas przemocy fizycznej ale zniszczyli bramę i kłódkę.

Swoją wersję ataku przedstawia także holenderska Antifa. „Chcieliśmy dać do zrozumienia tym faszystowskim chrześcijanom, że są dla nas jedynie reakcyjnymi naleśnikami” – napisano. „W czasie kiedy ekstremistyczne prawicowe ideologie zaczynają być społecznie akceptowalne, musieliśmy odpowiedzieć! Do diabła z tradycją, patriarchatem i własnością prywatną!” – konkludują w swoim artykule.

Jak uważacie? Jaki był powód braku interwencji policji? Czyżby sympatyzowali z lewackimi bojówkami? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!