Europa Wiadomości

Holandia nie zgadza się na zbyt duże kwoty imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje poretal pch24.pl według danych uzyskanych przez holenderskie resorty, przyjazdem do kraju zainteresowanych może być nawet 100 tys. Afgańczyków. –To za dużo i nie ma na to zgody – komentowała Ankie Broekers-Knol, Sekretarz Stanu ds. Bezpieczeństwa. W udzielonym jednemu z holenderskich mediów wywiadzie, urzędniczka zapowiadała, że w Niderlandach nie będzie dla nich miejsca, czym rozjuszyła krajową lewicę.

Jak zadeklarowała na łamach „Algemeen Dagblad” Sekretarz Stanu odpowiedzialna za bezpieczeństwo państwa, Holandia nie zamierza przyjąć takiej liczby przybyszów z Afganistanu, jaka złożyła do rządu prośbę o ewakuację. Od osób, które współpracowały z Amsterdamem w przejętym przez Talibów kraju napłynęło ich aż 23 tysiące, jednak większość zamierza wyemigrować z całą rodziną, przez co realna liczba zainteresowanych przyjazdem sięga ok. 100 tysięcy. – To za dużo i nie ma na to zgody– powiedziała Ankie Broekers-Knol, odnosząc się do próśb o pomoc w opuszczeniu Afganistanu.

Na zapowiedzi sekretarza ostro zareagowały partie o profilu lewicowym. – Okropne słowa– komentowała Salima Belhaj, holenderska parlamentarzystka o marokańskim pochodzeniu. Należąca do socliberalnej partii polityk zapowiedziała, że będzie zabiegać o przyjęcie uchodźców. Kati Piri, poseł z ramienia Partii Pracy, również uderzyła w urzędniczkę. „Bezmyślnie i bez serca”, podsumowała wypowiedź w swoich mediach społecznościowych.

„Broekers-Knol to wpływowa polityk liberalnej partii VVD premiera Marka Ruttego”.. Przez 6 lat przewodniczyła ona obradom senatu, a obecnie w jej kompetencjach leży decydowanie o bezpieczeństwie holenderskiego państwa.

Coś podobnego…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!