Europa Wiadomości

Holandia: Geert Wilders idzie po zwycięstwo.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według sondaży holenderska Partia Wolności (PVV) Geerta Wildersa idzie po wygraną w środowych wyborach parlamentarnych. PVV może liczyć nawet na 25 proc. głosów.

Lider PVV nazywany „holenderskim Trumpem” idzie na konfrontację z lewackimi środowiskami i imigrantami. Jego kampania wyborcza opiera się głównie na programie o wydźwięku silnie antyimigranckim, ponieważ przybysze z Afryki i Bliskiego Wschodu stanowią w jego kraju coraz większy problem. Holendrzy najwyraźniej to odczuwają.

Programie wyborczy PVV zawiera m.in. takie postulaty jak: budowanie tożsamości narodowej wśród Holendrów, zakaz rytualnego uboju zwierząt, deportacja przestępców z podwójnym lub obcym obywatelstwem do ich kraju pochodzenia po odbyciu przez nich kary więzienia, ograniczenie możliwości zatrudniania imigrantów z nowych państw członkowskich UE i krajów arabskich, zamknięcie szkół islamskich, wysokie kary dla osób (szczególnie muzułmanów) dopuszczających się przemocy wobec homoseksualistów i Żydów, koniec z islamskim apartheidem płciowym.

– Będę dążył do zdelegalizowania islamu oraz możliwości kolportowania Koranu. Ideologia islamu jest moim zdaniem bardziej niebezpieczna niż narodowy socjalizm –
mówił Wilders w wywiadzie wyemitowanym przez holenderską telewizję publiczną. Porównał wówczas Koran do „Mein Kampf” autorstwa Adolfa Hitlera.

Antyislamskie poglądy Wildersa nie pozwalają mu spać spokojnie. Od ponad dziesięciu lat korzysta z 24-godzinnej ochrony a w związku z tym, że wielokrotnie grożono mu śmiercią, mieszka w anonimowych, bezpiecznych miejscach.

Jednak, jak widać po sondażach a przede wszystkim po frekwencji na spotkaniach Wildersa z wyborcami, jego popularność jest ogromna. Pomimo faktu, iż ostatnimi czasy jego notowania spadły z 29 % do 25 % to jednak szanse na wygraną  kandydata prawicy wciąż są bardzo duże. Co więcej ostanie zamieszki w Rotterdamie wywołane przez turecką mniejszość na samym finiszu kampanii wyborczej mogą zapewnić Wildersowi solidny wzrost poparcia, który może przyczynić się do jego wygranej.

 

Źródło: wolnosc24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!