Europa Polska Wiadomości

Holandia: Doszło do kolejnej eksplozji w polskim sklepie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal rp.pl w polskim sklepie w holenderskiej miejscowości Beverwijk pod Amsterdamem doszło do kolejnej eksplozji. To kolejny już atak na polski sklep w ostatnich dniach.

Wybuch nastąpił około godziny 4.30 w nocy. Policja informuje, że eksplozja zniszczyła fasadę sklepu o nazwie “Biedronka”, są też szkody w środku lokalu. Wybuch był silniejszy, niż ten, do którego doszło 9 grudnia w sklepie tej sieci.

W mijającym tygodniu doszło do eksplozji w trzech polskich sklepach w Holandii. 8 grudnia na skutek wybuchów zostały uszkodzone dwa polskie supermarkety w Aalsmeer na przedmieściach Amsterdamu i w miejscowości Heeswijk-Dinter. Nikomu nic się nie stało, ale jeden z nich całkowicie spłonął. Wszystkie sklepy, w których doszło do wybuchów, noszą nazwę “Biedronka”, ale nie mają nic wspólnego ze sklepami sieci Jeronimo Martins.

Właściciele tych sklepów w Holandii są pochodzenia iracko-kurdyjskiego, i jak pisze holenderska prasa, mają kłopoty z prawem.

Ministerstwo spraw zagranicznych RP zwróciło się do ambasady Holandii w Polsce z oczekiwaniem zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Polski. Służby konsularne w Holandii są w kontakcie z miejscowymi władzami. W Holandii mieszka (według oficjalnych danych) około 200 tysięcy Polaków.

O co chodzi?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!