Europa Wiadomości

Hiszpania zatwierdziła program dla dzieci opierający się o ideologię środowisk LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu kresy.pl, lewicowy rząd premiera Pedro Sancheza zatwierdził program dla dzieci do 6 roku życia na rok szkolny 2022-2023. Wspomina się w nim o „odkrywaniu seksualności” i „konstrukcji płci”, ale nie ma odniesienia do rodziny – donosi dziennik „El Mundo”.

Tak oto po raz pierwszy państwo reguluje kwestię edukacji dzieci na tak wczesnym etapie, choć treść programu ma na razie być „orientacyjna”, a nie obowiązkowa dla regionów autonomicznych – zaznaczył hiszpański dziennik „El”. Mundo”.

Opublikowany przez dziennik we wtorek dokument podkreśla, że ​​w wieku 6 lat dziecko „odkrywa seksualność i zaczyna konstruować płeć”.

„W tej chwili szczególnie ważne jest towarzyszenie dzieciom w ich rozwoju osobistym, z poszanowaniem różnorodności afektywno-seksualnej oraz pomaganie im w identyfikowaniu i eliminowaniu wszelkiej dyskryminacji” – podkreśla program. W tekście nie ma odniesienia do rodziny i prawie nie ma wzmianki o roli rodziców czy opiekunów prawnych w wychowaniu dzieci. Według „El Mundo” program opiera się na teorii „queer”, zgodnie z którą płeć jest budowana i modelowana społecznie, a nie jest kwestią biologii opartej na urodzeniu się chłopcem lub dziewczynką.

Z artykułu dowiadujemy się, że „interakcja z osobą dorosłą kieruje i w dużej mierze kształtuje chłopców i dziewczęta, gdyż dzieci mają tendencję do naśladowania i powielania strategii komunikacji społecznej (…) Dlatego konieczne jest rozpoznanie i wyeliminowanie mechanizmów ukrytej dyskryminacji obecnych w środowisku szkolnym” .

Jak już kiedyś mogliśmy przeczytać na portalu kresy.pl, Jesus Luis Barron Lopez w czasie lekcji w publicznej szkole średniej przeprowadził za zgodą dyrekcji lekcję o seksualności. Jego wypowiedzi były zgodne z treścią podręcznika, jednak inspektor rady ds. edukacji uznała jego wypowiedź za „homofobiczną, rasistowską i patriarchalną, wykazującą pogardę dla innych grup” – poinformował portal Okidario.

To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła – oświadczył dziennikarz w rozmowie z nauczycielami, cytowany przez PAP. „Wobec nauczyciela zostały wyciągnięte surowe sankcje za powiedzenie prawdy naukowej, że istnieją tylko dwie płcie biologiczne, męska i żeńska, w zależności od urodzenia się z chromosomami XX w przypadku kobiet oraz XY w przypadku mężczyzn” – podkreśliła Polonia Castellanos, przewodnicząca organizacji Prawników Chrześcijańskich.

Barron Lopez przeprowadził w kwietniu za zgodą dyrekcji szkoły lekcję nt. seksualności człowieka. Treść zajęć była zgodna z podręcznikiem. Nauczyciel podkreślił, że choć istnieją osoby transseksualne, które mogą operacyjnie zmienić swoje genitalia, to jednak genetycznie zachowują chromosomy swojej płci urodzenia.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!