Wiadomości

Historyczny sukces Igi Świątek. Młoda Polka wygrała turniej Rolanda Garrosa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To, czego nie zdołał uczynić Wojciech Fibak, co nie udało się Agnieszce Radwańskiej, zdołała dokonać Iga Świątek. 19-latka pokonała w finale Rolanda Garrosa Sofię Kenin (6:4, 6:1) i — jako pierwsza Polka w historii — może cieszyć się z wielkoszlemowego triumfu.

Młoda Polka zaczęła świetnie, wygrywając trzy pierwsze gemy. Ale Kenin w tym momencie pokazała wielką odporność i siłę psychiczną. Odrobiła straty, a mecz wrócił do punktu wyjścia. To, co najważniejsze działo się przy stanie 4:3 dla Igi. Amerykanka serwowała, miała kilka okazji, by wyrównać stan meczu, ale po długiej, ekscytującej walce, Polce udało się ją przełamać. I choć chwilę później było już 4:5, w kolejnym gemie obie panie kolejny raz potwierdziły, że serwis w cyklu WTA, szczególnie na kortach ziemnych, niekoniecznie musi być wielkim atutem… Efekt? 6:4 dla Igi.

W drugiej partii tempo nieco siadło, poziom się obniżył, ale to „wina” wyłącznie słabszej dyspozycji Amerykanki. Kenin próbowała się jeszcze ratować przerwą medyczną, ale nic nie wytrąciło Igi z rytmu. Wręcz przeciwnie: jeśli wcześniej zdarzały jej się błędy, kilkuminutowa ucieczka rywalki z kortu tylko ją rozluźniła, pozwoliła odzyskać rytm znany z wcześniejszych faz w turnieju i znów dominować. Tak, jak nas do tego w Paryżu przyzwyczaiła. Polka straciła tylko jednego gema, wygrała 6:1 i mogła cieszyć się z wielkiego, historycznego sukcesu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!