Wiadomości

Hindusi zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku zatrzymali 6 imigrantów z Indii, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano też ich rodaka, legalnie przebywającego w Polsce, który wraz z Polakiem zorganizował przerzut.

W sobotę (10 listopada), funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej otrzymali informację od mieszkańców przygranicznej miejscowości, że w rejonie Góry Bandrowskiej przebywa kilku podejrzanie wyglądających mężczyzn.

Okazało się, że podejrzani to obywatele Indii, którzy w nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. Następnego dnia zatrzymano 42-letniego Polaka, kierowcę samochodu osobowego i podróżującego z nim obywatela Indii (posiadającego kartę pobytu w Polsce), którzy byli organizatorami przerzutu i przyjechali po odbiór grupy.

Zatrzymani Hindusi to mężczyźni w wieku od 24 do 57 lat. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Wyjaśnili, że celem ich podróży miała być Polska albo kraje Europy Zachodniej, gdzie zamierzali podjąć pracę zarobkową. Zgodnie z umową o readmisji zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Wobec organizatorów przerzutu zostało wszczęte postępowanie karne. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!