Wiadomości

Hindusi przeciw muzułmanom, czyli doniesienia z Wielkiej Brytanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tysiące mieszkańców hinduskiej dzielnicy Leicester wyraziło sprzeciw wobec propozycji utworzenia tam muzułmańskiej sali modlitewnej oraz muzułmańskiego centrum edukacji.

Jak donosi Leicester Mercury, zwolennicy powstania tychże obiektów twierdzą, że nie będzie to meczet; jednak przeciwnicy twierdzą, że zaszkodzi to społeczności.

Po złożeniu przez dewelopera wniosku o przekształcenie pustego magazynu znajdującego się w dzielnicy Belgrave w centrum muzułmańskie, urzędnicy odpowiedzialni za planowanie przestrzenne zostali dosłownie zasypani listami od zaniepokojonych hinduskich mieszkańców dzielnicy – wpłynęło do nich 1,435 listów, a 3.569 osób podpisało petycję przeciwko tymże planom.

Rada Miasta podnosi, iż zwolennicy projektu wskazują, że w ten sposób zapewniona zostanie mieszkańcom „edukacja religijną, szczególnie dla wyznawców wiary islamskiej w tej dzielnicy”.

Wśród argumentów kierowanych do Rady dominuje ten, iż dzielnica ta zamieszkała jest przede wszystkim przez rodziny hinduskie, więc budowa centrum, które służyć ma wyłącznie muzułmanom, byłoby nie na miejscu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!