Wiadomości

Hindus, który próbował zgwałcić w Warszawie Polkę, został skazany na trzy lata więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na trzy lata więzienia skazał warszawski sąd 36-letniego Hindusa, pracującego jako dostawca jedzenia, który usiłował zgwałcić jedną ze swoich klientek. Rajan S. został uznany winnym próby gwałtu, doprowadzenie kobiety do innej czynności seksualnej i spowodowania u pokrzywdzonej obrażeń ciała. Cudzoziemiec nie przyznał się do zarzutów. Twierdził m.in., że został pomówiony, bo klientka była zła za rozlanie przez niego napojów – informuje portal TVP Info.

Do zdarzenia doszło 9 lipca zeszłego roku w jednym z mieszkań na warszawskim Mokotowie. Po godz. 19 Rajan S. przybył pod drzwi mieszkania kobiety, której miał dostarczyć zamówione jedzenie. Gdy kobieta uchyliła drzwi, by odebrać pakunek z jedzeniem, Hindus szerzej otworzył drzwi i dostał się do środka.

Mężczyzna zaczął obmacywać kobietę. Napierał na nią, dotykając w miejsca intymne.

– Kobieta zaczęła go odpychać i krzyczeć. Ale on nie reagował i próbował przepchnąć ją w stronę sypialni. Kobiecie w pewnym momencie udało się wyrwać. Mimo zachowania napastnika pokrzywdzonej udało się otworzyć drzwi na klatkę, zaczęła krzyczeć, po czym wypchnęła cudzoziemca – powiedział prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Rajan S. został zatrzymany dziewięć dni później. Jak się okazało, od razu po nieudanej próbie gwałtu wyrzucił kartę sim ze swojego telefonu. W śledztwie tłumaczył to strachem przed skargą niezadowolonej klientki.

Rajan S. nie przyznał się do zarzutów. Podczas jednego z przesłuchań stwierdził, że zawiadomienie o próbie gwałtu jest zemstą kobiety, która była na niego zła za wylanie napojów. Innym razem stwierdził, że to klientka chciał go uwieść. W końcu stwierdził, że całe zdarzenie było nieporozumieniem.

W wrześniu Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów w Warszawie skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec Rajana S. Hindusowi zarzucono: usiłowanie zgwałcenia pokrzywdzonej, doprowadzenie jej do innej czynności seksualnej oraz spowodowanie obrażeń ciała.

21 grudnia sąd uznał, że cudzoziemiec jest winny przestępstw, o jakie został oskarżony i skazał go na trzy lata więzienia. Rajan S. ma też zapłacić kobiecie 20 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Wyrok nie jest prawomocny.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!