Wiadomości

Hejter związany ze środowiskami LGBT i kandydatka na RPO na liście stypendystów Fundacji Obamy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Znany z rozwieszania tabliczek „Strefa wolna od LGBT” aktywista Bart Staszewski oraz Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, którą Lewica starała się uczynić Rzecznikiem Praw Obywatelskich, znajdują się na liście stypendystów Fundacji Obamy. To jedyni stypendyści z Polski – informuje portal TVP Info.

Informację można znaleźć na stronie fundacji. „Program »Obama Foundation Leaders: Europe« to sześciomiesięczny, wirtualny program rozwoju przywództwa i zaangażowania obywatelskiego, którego celem jest inspirowanie, wzmacnianie i łączenie wschodzących liderów z całej Europy”. W projekcie biorą udział 34 osoby z Europy, w tym dwie z Polski. Są nimi Staszewski i Rudzińska-Bluszcz.

Staszewski jest znany w Polsce głównie z prowokacji związanych z aktywizmem na rzecz ruchu LGBT. Od pewnego czasu pojawia się on w gminach, które przyjęły uchwały wpierające rodziny. Do tabliczek z nazwami miejscowości doczepia takie, które sugerują, że jest to „strefa wolna od LGBT”. Potem robi im zdjęcia, opisuje sprawę w języku angielskim i udostępnia w mediach społecznościowych.

Z kolei Rudzińska-Bluszcz była kandydatką Lewicy na Rzecznika Praw Obywatelskich. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zaopiniowała jednak negatywnie wniosek w tej sprawie. W głosowaniu nad jej kandydaturą wzięło udział 22 posłów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!