Wiadomości

Hanna Gronkiewicz-Waltz solidarna z bojówkarzami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Warszawie odbyły się wczoraj uroczystości związane z obchodami kolejnej rocznicy powstania ONR. Próbowało zakłócić je kilkudziesięciu bojówkarzy inicjatywy Obywatele RP.

Zagrodzili oni trasę przemarszu legalnej demonstracji, starając się sprowokować zamieszki. Bojówkarzy otoczyła policja, spychając ich na chodnik, a kilka osób zaniesiono do policyjnych samochodów.

Do sprawy odniosła się skompromitowana aferą reprywatyzacyjną prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, która najwyraźniej utożsamia się z akcją bojówkarzy, o czym świadczy jej absurdalny wpis na Twitterze:

Oczekuję od ministra @ZiobroPL złożenia do sądu wniosku o delegalizację ONR jako ruchu neofaszystowskiego. Wtedy bez prawa do manifestacji.

Jeśli ktoś w tych wydarzeniach zachowywał się niczym nazistowskie bojówki SA z lat trzydziestych, to zdecydowanie bardziej porównanie to pasuje do bojówkarzy inicjatywy Obywatele RP, którzy to zresztą regularnie występują w podobnej roli i którym najwyraźniej normy współżycia w demokratycznym państwie i cywilizowanym społeczeństwie są absolutnie obce.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!