Wiadomości

Hańba: Poznański sąd prawomocnie skazał instruktora, który odmówił treningu dla osób LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poznański sąd prawomocnie skazał instruktora krav magi, który odmówił treningu dla osób LGBT. Stało się tak, mimo że prokuratura stanęła po stronie instruktora.

To już drugi wyrok w kontrowersyjnej sprawie. Wcześniej za odmowę wykonania usługi dla środowisk dewiantów seksualnych sąd ukarał drukarza z Łodzi. Mimo interwencji Ministerstwa Sprawiedliwości w Sądzie Najwyższym, ten oddalił kasację szefa resortu w tej spawie.

Sprawy te do promocji homoideologii wykorzystuje tzw. Kampania Przeciwko Homofobii. Twierdzi, że takie orzeczenie to „dobry dzień dla obrony praw człowieka w Polsce”. Według homolobby, ten kto odmawia osobom LGBTQ dóbr lub usług, dopuszcza się dyskryminowania osób z mniejszości seksualnych.

W tego typu stanowiskach i decyzjach sądów jest coś niepokojącego – ocenił dr Błażej Kmieciak, bioetyk. Dochodzimy do paradoksu: „prawa człowieka zaczynają zagrażać prawom człowieka” – dodał ekspert.

– Traktuję to orzeczenie jako kolejny stopień w niepokojącej zmianie perspektywy społecznej i niepokojącym utrwalaniu w społeczeństwie lęku. Ja słuchając tego typu orzeczenia zaczynam się zastanawiać, czym tak naprawdę jeszcze mogę dyskryminować drugą osobę: złym spojrzeniem czy złą refleksją? Każda z tych rzeczy może urosnąć do rangi naruszenia mojej wolności czy praw i uznania, że zostałem zdyskryminowany. Dochodzimy do sytuacji paradoksalnej, w której prawa człowieka zaczynają zagrażać prawom człowieka – zaznaczył dr Błażej Kmieciak.

Wcześniej sąd I instancji uznał instruktora winnym wykroczenia, ale odstąpił od wymierzenia kary. Prokurator, a także sam trener złożyli apelację ws. wyroku sądu rejonowego. Jednak sąd okręgowy odrzucił je i uznał, że mężczyzna słusznie został uznany za winnego popełnienia wykroczenia. Wyrok jest prawomocny.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!