Wiadomości

Halloween w Kolonii pod znakiem napastowania kobiet przez muzułmanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Kolonii setki mężczyzn, głównie arabskiego pochodzenia, zbierały się już późnym popołudniem w centrum miasta – pisze portal euroislam.pl. Wielu było pijanych i napastowało bawiącą się tam miejscową kolońską młodzież, głównie kobiety. Sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że policjanci wezwali dodatkowe posiłki, w liczbie około 100 funkcjonariuszy. W sumie wylegitymowano kilkaset osób, z których zdecydowaną większość stanowili młodzi migranci z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Wielu otrzymało natychmiastowy nakaz opuszczenia centrum Kolonii, kilkudziesięciu trafiło do policyjnego aresztu. Media donoszą o bijatykach, a także przypadkach molestowania seksualnego. Oficjalnie jest mowa o trzech kobietach, które zgłosiły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policja zatrzymała m.in. 20-letniego Afgańczyka, który w jednym z barów rzucił się na młodą dziewczynę oraz obywatela Konga z podobnym zarzutem.

Dramatyczne sceny rozegrały się w wieczór poprzedzający Wszystkich Świętych w Essen. W rejonie tamtejszego dworca zbierały się grupy migrantów, według danych policji ok. 200 mężczyzn, którzy napadali na przypadkowych pasażerów, a także prowokowali awantury z uczestnikami obywającego się nieopodal tzw. Zombie-Walk. Policja na ponad godzinę zamknęła budynek dworca i legitymowała wszystkich, którzy próbowali się do niego dostać.

/euroislam.pl, de.blastingnews.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!