Wiadomości

Hajdaj: Rosjanie znów kontrolują większą część Siewierodoniecka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Orkowie kontrolują większość Siewierodoniecka. Strefa przemysłowa jest nasza, nie ma tam raszystów. Walki toczą się tylko na ulicach wewnątrz miasta” – poinformował szef Obwodu Ługańskiego Sierhij Hajdaj w serwisie telegram.

“Lisiczańsk jest całkowicie pod kontrolą ukraińską. Rosjanie chaotycznie ostrzeliwują miasto, mamy ogromne zniszczenie w sektora mieszkalnego. Nie ma zagrożenia dla okrążenia naszych wojsk w obwodzie ługańskim” – dodał Hajdaj.

Wcześniej Hajdaj mówił, że dla sił rosyjskich zajęcie miasta jest sprawą zasadniczą, „bo już skłamali, że je w pełni kontrolują, a tak naprawdę w mieście trwają walki”. – Dlatego rzucają tam wszystkie rezerwy i uderzają ze wszystkiego, co mają — stwierdził.

– Kilka dni temu (ukraińscy) specnazowcy rzeczywiście weszli i oczyścili prawie połowę miasta. Kiedy Rosjanie sobie to uświadomili, to po prostu zaczęli zrównywać je z ziemią uderzeniami z powietrza i artylerią. Siedzenie w jakimś bloku i czekanie aż wszystko całkowicie zniszczą nie ma sensu — powiedział Hajdaj.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!