Wiadomości

Hajdaj: Rosjanie gromadzą wojska w rejonie swatowskim i budują fortyfikacje w obwodzie ługańskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjscy najeźdźcy budują fortyfikacje w obwodzie ługańskim, przenoszą wojska i sprzęt do rejonu swatowskiego i już odłączyli kablowy Internet dla ludności – informuje szef administracji obwodu ługańskiego Sierhij Hajdaj na swym kanale w teleramie.

„W ślad za internetem mobilnym na terenie obwodu ługańskiego odłącza się również internet kablowy. Ludność tzw. „LNR” jest odizolowana od świata zewnętrznego. Rosjanie nadal wykorzystują obiekty edukacyjne na tymczasowo okupowanych terytoriach do zakwaterowania żołnierzy i sprzętu wojskowego. Tak więc w Chomówce w rejonie swatowskim sprzęt wojskowy znajduje się na terenie miejscownego liceum rolniczego, a żołnierze wroga znajdują się w budynkach” – twierdzi Hajdaj.

Jednocześnie Hajdai zauważył, że w ciągu ostatniego tygodnia życie w obwodzie ługańskim bardzo się zmieniło – okupanci nie wiedzą, kiedy zorganizują swoje „pseudoreferendum” ze względu na kontrofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy na różnych kierunkach. Budują fortyfikacje i przygotowują się do obrony. Szef administracji obwodu ługańskiego zauważył również, że lokalni partyzanci podcinają koła samochodom tzw. „milicji ludowej”, a panika wśród okupantów i kolaborantów wzrosła po śmierci „prokuratora generalnego tzw. DNR”.

Hajdaj dodał, że 16 września jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy odparły rosyjskie ataki, zadając im straty w okolicach Bachmutu, Zajcewa, Awdijiwki, Mikołajiwki Drugiej i Nowomychajliwki. W ciągu ostatniego dnia lotnictwo ukraińskie uderzyło w okupantów – potwierdzona uszkodzenia dziewięciu rejonów koncentracji wojska i sprzętu wojskowego wroga, trzech rejonów umocnionych, posterunku kontrolnego i dwóch stanowisk przeciwlotniczych systemów rakietowych.

Dodajmy, iż wczoraj poinformowano, że wojska ukraińskie zajęły wschodnią część Kupiańska. Tym samym utworzyły one przyczółek na wschodnim brzegu rzeki Oskoł, który jest systematycznie poszerzany. Równolegle trwają walki o Lyman. Dziś pojawiła się informacja, że wioska Dibrowa, na południe od Lymana, jest już w całości pod kontrolą Sił Zbrojnych Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!