Wiadomości

Gwiazda Harry’ego Pottera broni Rowling wściekle atakowanej przez zacietrzewionych aktywistów LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Zachodzie działalność aktywistów LGBT zaczyna przypominać poczynań bojówek SA w Trzeciej Rzeszy – zaszczuwanie i zastraszanie tych, którzy ośmielają się wyrażać poglądy, których nie tolerują lewaccy bojówkarze, stają się normą. W tych warunkach za akt odwagi należy uznać gest gwiazdy Harry’ego Pottera, który stanął w obronie J.K. Rowling.

W czerwcu 2020 roku J.K. Rowling opublikowała w mediach społecznościowych posty, w których zawarła stwierdzenia wręcz oczywiste, ale za które w dzisiejszych zwariowanych czasach zwaliła się na nią lawina hejtu. Cóż takiego strasznego napisała autorka Harry’ego Pottera? Ano że istnieje płeć biologiczna i że jest to zjawisko niezaprzeczalne.

Ale na tym nie koniec… Otóż w 2019 roku otrzymała ona nagrodę Ripple of Hope, wręczaną za szczególne osiągnięcia w walce o równość i prawa człowieka, jednakże organizacja odpowiedzialna za przyznanie wyróżnienia oficjalnie potępiła „transfobiczne wpisy” artystki. Rowling zdecydowała się więc w geście protestu zwrócić statuetkę, co wywołało kolejną falę wściekłych ataków pod jej adresem.

Trudno to nawet komentować – oto ludzie, którzy rzekomo walczą o tolerancję, domagają się uznanie za jedynie słuszne tezy zupełnie odjechane, a kto nie chce tych tez uznać za własne, jest wściekle atakowany…

Robbie Coltrane, znany fanom serii Harry Potter z roli Hagrida, widząc jak wielu ludzi atakuje autorkę, postanowił stanąć jej w obronie. Oto słowa aktora (via RadioTimes):

Nie uważam, że jej słowa były ofensywne. Nie wiem dlaczego, ale istnieje cała twitterowa generacja tylko czekająca na to, aby zostać obrażonym. Ktoś taki raczej nie wygrałby wojny, prawda? Może gadam jak zrzędliwy stary dziadek, ale posłuchajcie tego: „Ogarnij się. Zmądrzej, wstań i idź przed siebie”.

/gry-online.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!