Wiadomości

Gwałtowne protesty w Armenii, kilkadziesiąt osób zostało rannych w starciach demonstrantów z policją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od sześciu tygodni Armenia jest widownią gwałtownych protestów, które wczoraj przybrały szczególnie gwałtowny charakter. Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało, że w wyniku starć między demonstrantami opozycji a policją w pobliżu rezydencji premiera Armenii Nikoli Paszyniana rannych zostało ponad 50 osób.

Przypomnijmy, że opozycja wyprowadziła ludzi na ulice po deklaracji premiera Paszyniana, iż jest on gotowy zawrzeć porozumienie pokojowe z Azerbejdżanem na warunkach niekorzystnych dla Ormian. Uznane zostało to przez opozycję za zdradę i zaczęła ona organizować protesty, domagając się jego ustąpienia.

W piątek zarówno policja, jak i cywile zostali ranni w incydencie na skrzyżowaniu ulic Prosjan-Demirchyan. Według stanu na godzinę 22.30 czasu lokalnego ponad 50 osób zostało hospitalizowanych w różnych ośrodkach medycznych. 34 z nich to policjanci” – poinformowało ministerstwo zdrowia.

Zastępca szefa policji Aram Hovhannisyan powiedział dziennikarzom, że policja zdecydowała się użyć granatów świetlnych i dźwiękowych po tym, jak protestujący rzucili w nią kamieniami. Ponad 10 protestujących zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy.

/TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!