Polska Wiadomości

GW ma pretensje do Kościoła, że nie popiera homoseksualistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Redakcja Gazety Wyborczej znów postanowiła wziąć się za “tropienie faszystów”. Jednakże z racji faktu, iż w naszym kraju bardzo trudno o takich, GW postanowiło samo ich. Nie będzie niczym oryginalnym stwierdzenie, iż znamion faszyzmu doszukano się w naukach Kościoła katolickiego. nawołującegozaniem MIchnka i spółki do homofobii.

Chodzi tu o  modlitewnik komunijny “Przyjdź, Panie Jezu”, w którym czytamy m. in.:“Grzech sodomski to współżycie osób tej samej płci wołające o pomstę do nieba”. Zdaniem Anny Strzałkowskiej ze stowarzyszenia Tolerado, która komentuje “kontrowersyjne” treści dla Gazety, tego typu stawianie sprawy to “lekcja homofobii”.

Gazeta zauważa, że dzieci z parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie uczą się z modlitewnika o grzechach wołających o „pomstę do nieba”.

Wśród nich, powtórzmy – zgodnie z katechizmem katolickim – wymienione są cztery grzechy:

– umyślne zabójstwo

– grzech sodomski

– uciskanie ubogich, wdów i sierot

– zatrzymywanie zapłaty robotnikom (pracownikom).

I dokładnie tego – co może szokować niewprawionych w nauczaniu Kościoła – uczą się dzieci w Redzie, które korzystają z modlitewnika z wydawnictwa WAM. Publikację przygotował ksiądz Stanisław Groń, który nie odważył się zmienić tradycji katechizmu katolickiego. Ten jest w kwestii grzechów wołających o pomstę do nieba dość precyzyjny.

Źródło: stefczyk.info

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!