Wiadomości

Guział zapowiedział start w wyborach na prezydenta Warszawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Podjąłem decyzję o starcie w wyborach na prezydenta Warszawy – oświadczył we wtorek stołeczny radny Piotr Guział (niez.). Zapewnił, że będzie dobrym gospodarzem stolicy. Ocenił też, że żaden z jego rywali nie ma takich jak on osiągnięć samorządowych.

Będzie to drugi start Guziała w wyborach na prezydenta stolicy. W 2014 r., jako kandydat Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, uzyskał 8,54 proc. poparcia – trzeci wynik po urzędującej prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz i kandydacie PiS Jacku Sasinie.

Guział jest znany m.in. jako b. burmistrz warszawskiego Ursynowa oraz autor dwóch wniosków o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z urzędu prezydent stolicy.

„Podjąłem decyzję o starcie w wyborach na Prezydenta m.st. Warszawy” – poinformował radny w przesłanym PAP oświadczeniu.

Jak ocenił, do decyzji tej upoważnia go „bardzo dobry” wynik w wyborach sprzed czterech lat, a także „20 lat doświadczenia w samorządzie warszawskim, w tym doświadczenie burmistrza Ursynowa i od 1998 r. pięć kolejnych wygranych wyborów na radnego, z czego trzykrotnie jako przedstawiciel ugrupowania lokalnego, a nie partii politycznej”.

„Żaden z moich rywali nie ma takich osiągnięć samorządowych. To dowód na to, że jestem godny zaufania, przygotowany, by służyć Warszawie i będę dobrym gospodarzem” – dodał Guział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!