Wiadomości

Gubernator Teksasu chce ułaskawić żołnierza, który zabił chuligana podczas protestu BLM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Samoobrona to prawo dane od Boga, a nie przestępstwo – podkreślił prokurator Ken Paxton.

Gubernator oraz prokurator generalny Teksasu bezwzględnie potępili działania „wspieranego przez Sorosa” prokuratora okręgowego, który postawił zarzuty żołnierzowi broniącemu się przed uzbrojonym lewicowym ekstremistą podczas akcji Black Lives Matter.

W piątek sąd w hrabstwie Travis w Teksasie skazał sierżanta Daniela Perry’ego, który zastrzelił lewicowego chuligana podczas zamieszek wywołanych przez ruch Black Lives Matter w stołecznym Austin. Oskarżenie w tej sprawie wniósł lokalny prokurator, który został w mocnych słowach potępiony przez władze stanu Teksas.

– Teksas ma jedno z najsilniejszych praw samoobrony Stand Your Ground, którego nie może unieważnić ława przysięgłych ani postępowy prokurator okręgowy – powiedział katolicki gubernator Greg Abbott. Stand your ground (dosłownie „stój, gdzie stoisz”) to prawo, które wyraźnie wskazuje, że osoba napadnięta gdziekolwiek (nie tylko na własnej działce, w samochodzie lub w siedzibie firmy) nie ma obowiązku uciekać ani unikać starcia, lecz może otworzyć ogień do napastnika, a prawo z zasady stoi po jej stronie.

Reakcja gubernatora była zdecydowana. – Pracuję tak szybko, jak pozwala na to prawo Teksasu, w sprawie ułaskawienia sierżanta Perry’ego – skomentował w sobotę, po niezwłocznym złożeniu wniosku do Teksańskiej Rady Ułaskawień i Zwolnień Warunkowych. – Złożyłem tę prośbę i poinstruowałem Radę, aby przyspieszyła jej rozpatrzenie. Nie mogę się doczekać zatwierdzenia zalecenia Rady dotyczącego ułaskawienia, gdy tylko trafi ono na moje biurko – zapewnił.

Sprawa dotyczy sytuacji, w której sierżant Daniel Perry prowadził samochód jako kierowca Ubera i został zatrzymany przez rzezimieszków związanych z ruchem Black Lives Matter. Grupa uniemożliwiła mu przejazd, a gdy ten zaczął trąbić, jeden z chuliganów, uzbrojony w AK-47 uderzył w jego samochód. Żołnierz wyszedł, a gdy napastnik wymierzył w niego karabinem, oddał celny strzał, zabijając lewicowego ekstremistę.

Sam fakt postawienia zarzutów przez prokuratora okręgowego José Garzę ostro potępił konserwatywny prokurator generalny Stanu Samotnej Gwiazdy Ken Paxton. – Samoobrona to prawo dane od Boga, a nie przestępstwo. Niestety, wspierany przez Sorosa prokurator okręgowy hrabstwa Travis troszczy się bardziej o radykalną agendę niebezpiecznych mafii z Antify i BLM niż o sprawiedliwość – mówił w rozmowie z Fox News.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!