Świat Wiadomości

Gubernator Missouri odmówił papieżowi Franciszkowi ułaskawienia skazanego na karę śmierci zabójcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal nczas.com mimo apelu papieża Franciszka o odstąpienie od kary śmierci gubernator Missouri Mike Parson odmówił w poniedziałek ułaskawienia skazanego na karę śmierci zabójcy trzech osób Ernesta Johnsona. Jego egzekucję wyznaczono na wtorek, 5 października.

W liście skierowanym w minionym tygodniu do Parsona przedstawiciel papieża Franciszka pisał, że papież chciałby zwrócić uwagę gubernatora na „prosty fakt człowieczeństwa pana Johnsona i świętości każdego ludzkiego życia”.

61-letni mężczyzna został skazany za zabicie trzech pracowników sklepu w Columbii, w Missouri, podczas napadu rabunkowego w 1994 roku. Przyznał się, że do ataku użył broni palnej, młotka i śrubokrętu. W domu jego dziewczyny policja znalazła 443 dolary.

„Stan jest przygotowany do wymierzenia sprawiedliwości i wykonania wyroku, który pan Johnson otrzymał zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego Missouri” – cytuje AP uzasadnienie republikańskiego gubernatora, który odmówił zamienienia kary głównej na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Kara śmierci poprzez wykonanie zastrzyku trucizny ma zostać wykonana 5 października o godzinie 18 czasu lokalnego w stanowym więzieniu w Bonne Terre, ok. 80 km na południe od St. Louis. Będzie siódmą w tym roku w USA, ale pierwszą, która nie obejmuje więźnia federalnego lub więźnia z Teksasu.

Co o tym myślicie?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!