Wiadomości

Grzegorz Braun znowu wykluczony z obrad Sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marszałek Elżbieta Witek wykluczyła w środę z obrad Sejmu posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Jedną z pierwszych osób, które chciały zabrać głos podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu był poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Zdążył jedynie wejść na mównicę z chęcią zgłoszenia wniosku formalnego, ale szybko został z niej wyproszony z powodu braku maseczki ochronnej.

Prowadząca obrady marszałek Sejmu Elżbieta Witek kilkakrotnie upominała posła, żeby stosował się do regulaminu parlamentu i założył maseczkę. Zaznaczyła, że nie posiada on zaświadczenia lekarskiego, które zwalniałoby go z tego obowiązku, jednak Braun nie miał zamiaru podporządkować się temu poleceniu.

– Proszę udzielić mi głosu w trybie wniosku formalnego. Czy Pani jest lekarzem? Jaka jest podstawa prawna pani działania? – dopytywał Grzegorz Braun.

Polityk nie ustąpił pomimo tego, że marszałek Sejmu przywołała jeden z punktów regulaminu Sejmu, który mówi o konieczności zakrywania ust i nosa podczas obrad.

Po dłuższej chwili Witek stwierdziła, że Braun uniemożliwia prowadzenie obrad. – Podejmuję decyzję o wykluczeniu pana. Zgodnie z regulaminem proszę opuścić salę – poinformowała.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!