Polska Wiadomości

Grzegorz Braun zakłada nową partię polityczną – Konfederację Korony Polskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, zakładam partię polityczną: Konfederacja Korony Polskiej – w skrócie: KORONA. Serdecznie zapraszam do energicznego włączenia się w jej działalność, a na dobry początek proszę o zbiórkę podpisów niezbędnych do formalnej rejestracji, o czym niżej – taki komunikat pojawił się dzisiaj rano na facebookowych profilach Pobudki.

Oczywistym jest więc, że akcja ta to dzieło Grzegorza Brauna. Istotnie, na końcu apelu figuruje jego podpis.

– KORONA będzie właściwym narzędziem politycznego działania przedstawicieli Pobudki, sygnatariuszy Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej, a także innych Polaków cywilizacji łacińskiej, życzliwie i z nadzieją podchodzących m.in. do mojego bezpośredniego zaangażowania w akcję polityczną w kampaniach wyborczych ostatnich lat.

Uwaga: nasza KORONA będzie lojalnym i solidnym koalicjantem w ramach Konfederacji KORWIN-Braun-Godek-Narodowcy (również rejestrowanej obecnie jako partia „techniczna”, synergizująca działania polskich wolnościowców, narodowców, obrońców życia i innych środowisk patriotycznych) – czytamy dalej, zauważając iż po poniedziałkowym odejściu Federacji, z nazwy Konfederacji zniknął człon “Liroy”.

– Wniosek o rejestrację naszej partii, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami złożony dziś w Sądzie Rejonowym w Warszawie, wymaga formalnego poparcia ze strony co najmniej tysiąca obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – dodał Braun.

Jak oceniacie fakt powołania do życie nowej partii? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!