Wiadomości

Grzegorz Braun usunięty z debaty kandydatów za słowa o Niedzielskim i LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kandydat Konfederacji w wyborach na prezydenta Rzeszowa został usunięty z debaty na antenie Radia Zet, po tym jak nazwał ministra zdrowia psychopatą.

Radio Zet, w ramach programu “7. Dzień Tygodnia”, zorganizowało w niedzielę debatę kandydatów na prezydenta Rzeszowa. Prowadzącym był Andrzej Stankiewicz, a zaproszonymi – czworo polityków, którzy ubiegają się o stanowisko zwolnione przez dotychczasowego włodarza miasta Tadeusza Ferenca. W pewnym momencie Stankiewicz zdecydował się wyrzucić z programu Grzegorza Brauna. Kandydat Konfederacji, mimo ostrzeżenia jakie wcześniej otrzymał, nazwał ministra zdrowia Adama Niedzielskiego “szkolonym psychopatą”.

Do pierwszego spięcia doszło po wypowiedzi posła Konfederacji na temat parad społeczności LGBT. Polityk określił je jako “dewiacje”.

Potem doszło do awantury o słowa dotyczące ministra zdrowia, które padły w części programu, podczas której kandydaci zadawali sobie wzajemnie pytania. Braun zwrócił się do Ewy Leniart, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości.

– Kiedy przyjdzie jesień, a może szybciej i szkolony psychopata Niedzielski ogłosi kolejną falę pandemii… – powiedział poseł Konfederacji, czym wywołał zdecydowaną reakcję prowadzącego debatę.

– Nie, nie, panie pośle. To jest ten moment, o którym mówiłem. Nie pozwolę, żeby używać takich sformułowań w moim programie. Bardzo dziękuję panu za udział, ostrzegałem pana, że nie będę tolerował języka nienawiści – powiedział Andrzej Stankiewicz.

Polityk próbował oponować mówiąc, że Stankiewicz “sam wystawia sobie świadectwo”. Po chwili połącznie z Braunem zostało zerwane, a widzowie mogli jeszcze usłyszeć jak poseł stwierdza, że “publiczność to słyszy”.

– Rzeczywiście, publiczność to słyszy. Biorę odpowiedzialność na siebie. Podobnie jak pan za słowa, które pan powiedział o dewiantach, a teraz o ministrze Niedzielskim, więc dziękujemy panu za udział w debacie, kontynuujemy debatę bez pana Grzegorza Brauna – odparł na to Stankiewicz.

/dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!