Polska Wiadomości

Gruzin ugodził nożem dwóch Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja zatrzymała 25-letniego obywatela Gruzji, który ugodził nożem dwie osoby narodowości polskiej podczas postoju na MOP. Sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

Gruzin ugodził nożem dwóch Polaków. Policja poinformowała o sprawie w swoim komunikacie. Do ataku imigranta doszło w niedzielę 16 lipca.

Wówczas to, godzinie 21:00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o rannych dwóch mężczyznach, którzy znajdowali się w miejscowości Krze Duże w Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP). Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Jak się okazało dwóch mężczyzn zostało ugodzonych nożem, wymagali pomocy medycznej i niezwłocznie zostali przewiezieni do szpitala.
Funkcjonariusze na miejscu interwencji nie zastali sprawcy zdarzenia. W związku z tym policjanci z Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy rozpoczęli poszukiwania za sprawcą i dzięki szybkiej reakcji i nieustannych poszukiwań przez policjantów zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że był nim 25-letni obywatel Gruzji, który ugodził nożem Polaka, a następnie drugiego naszego krajanina, który chciał pomóc swojemu koledze.
Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny na miejscu zdarzenia i zabezpieczyli ślady. W środę podejrzany został doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Tam na podstawie zebranego procesowo materiału dowodowego 25-latek usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Sąd Rejonowy w Żyrardowie na wniosek prokuratora zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Za przestępstwo z art. 156 §1 pkt. 2 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.
NASZ KOMENTARZ: Niestety dzieje się to, przed czym zdroworozsądkowe środowiska monarchistyczne i narodowe ostrzegały od dawna – im więcej w Polsce będzie imigrantów, tym więcej będzie tego typu ataków. Wschodnie ludy, funkcjonujące na niższym poziomie cywilziacyjnym niż Polacy, lubują się w tego typu agresji, zwłaszcza z użyciem prymitywnej broni jak noże czy maczety. Niestety, włądze warszawskie bezrefleksyjnie powielają przećwiczone już błędy Zachodniej Europy. Jednocześnie cieszymy się, że tym razem policja nie utrywała narodowości sprawcy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!