Wiadomości

Gruzin Mamuka K. skazany za zabójstwo 28-latki w Łodzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 43-letniego Gruzina Mamukę K. na 25 lat więzieniaza brutalne zabójstwo 28-letniej łodzianki Pauliny D. Do zbrodni doszło w 2018 r. w Łodzi. Skazany będzie mógł skorzystać z warunkowego zwolnienia z więzienia po odbyciu 20 lat orzeczonej kary.

Do brutalnego zabójstwa 28-letniej mieszkanki Łodzi Pauliny D. doszło 20 października 2018 r. Kobieta została dotkliwie pobita i zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi, wynajmowanym przebywającym w Polsce cudzoziemcom zza wschodniej granicy. Śmiertelne okazały się trzy ciosy nożem wymierzone w szyję.

Proces rozpoczął się w listopadzie 2020 r. i toczył się przed łódzkim sądem z wyłączeniem jawności. W ogłoszonym w czwartek przez przewodniczącą składu sędziowskiego sędzię Marię Motylską-Kucharczyk sąd uznał Mamukę K. winnym m.in. użycia przemocy w postaci wielokrotnego uderzania pięścią w twarz i głowę, w wyniku czego Paulina D. doznała wielu obrażeń głowy i ciała oraz działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia 28-latki zadał jej trzy ciosy nożem w okolice szyi, powodując m.in. uszkodzenia tętnicy, skutkujące zgonem z powodu wykrwawienia.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę 25 lat pozbawienia wolności. – Na podstawie art. 77 par. 2 kodeksu karnego określa, że oskarżony Mamuka K. będzie mógł skorzystać z warunkowego zwolnienia po odbyciu 20 lat orzeczonej kary pozbawienia wolności – dodała sędzia. Na poczet kary sąd zaliczył okres aresztu od dnia 1 listopada 2018 r.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!