Wiadomości

Grupa czarnoskórych nastolatków skatowała 73-latka. Policja publikuje nagrania z monitoringu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa czarnoskórych nastolatków pobiła 73-letniego mężczyznę na ulicach amerykańskiej Filadelfii. Poszkodowany zmarł wskutek odniesionych obrażeń głowy. Lokalna policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać moment napaści. Siedmiu nastoletnich podejrzanych jest poszukiwanych.

Do zdarzenia doszło w nocy 24 czerwca, lecz dopiero w piątek amerykańska policja pokazała nagranie napaści zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak grupa czarnoskórych nastolatków goni starszego mężczyznę ulicami północnej Filadelfii. Jeden z nastolatków rzuca w ofiarę pachołkiem drogowym. Następnie widać, jak nastolatka bierze w ręce pachołek i kilkukrotnie rzuca nim w mężczyznę. Inne dziecko nagrywało wszystko telefonem.

„Nastolatki uderzyły ofiarę kilka razy przedmiotami, powalając na ziemię i powodując obrażenia głowy” – przekazała w oświadczeniu policja. powiedział departament w oświadczeniu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Policja zidentyfikowała ofiarę jako Jamesa Lamberta, mieszkańca miasta.

Według lekarzy przyczyną zgonu był uraz spowodowany tępym narzędziem. Policja oświadczyła, że poszukuje czterech chłopców i trzech dziewcząt. Władze miasta zaoferowały 20 tysięcy dolarów nagrody za informacje, które doprowadzą do aresztowania i skazania podejrzanych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!