Felietony

Gruba kasa od Sorosa dla polskich aborcjonistek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Milion złotych na zablokowanie inicjatywy „Stop aborcji” otrzymały organizacje stojące za „czarnymi marszami”. Większość tych pieniędzy pochodziła od organizacji i fundacji finansowanych przez George’a Sorosa – czytamy w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Dzisiaj mija dokładnie rok od „czarnego poniedziałku”. 3 października 2016 r. kilkanaście tysięcy feministek wyszło na ulicę, by zamanifestować sprzeciw wobec obywatelskiego projektu ustawy „Stop aborcji”. Zakładał on wprowadzenie pełnej ochrony życia człowieka na najwcześniejszym etapie rozwoju.

– Udało się nam sprawdzić finansowanie części polskich organizacji zaangażowanych w przygotowanie zeszłorocznych marszów z niektórych tylko źródeł zagranicznych. Już wstępne dane pokazują, że Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, wraz z powiązanymi z nią podmiotami uzyskała z zagranicy ok. miliona złotych na powstrzymanie inicjatywy obywatelskiej „Stop Aborcji” – stwierdził w rozmowie z „GPC” prof. Aleksander Stępkowski z Instytutu „Ordo Iuris”.

Większość pieniędzy pochodziła z organizacji finansowanych przez miliardera George’e Sorosa. 

Wsparcie dla Federy, a także jej organizacji córek, takich jak Ponton czy Astra Network, pochodziło m.in. z Global Found for Woman – organizacji „wspierającej prawa kobiet na świecie”, partnera i grantobiorcy największej międzynarodowej fundacji George’e Sorosa – Open Society Foundation, a także z Funduszu Mama Cash, International Women’s Hoealth Coalition czy Internationat Network of Women’s Found.

/„Gazeta Polska Codziennie”, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!